Visi norime šypsotis drąsiai ir plačiai – juk tai taip puiku. Tačiau viena dažniausių priežasčių, dėl kurios varžomės tai daryti, – patamsėjusi dantų spalva. Pageltę dantys būna dėl įvairiausių priežasčių, tačiau gera žinia ta, jog egzistuoja dantų balinimas. Tai puikus, greitas ir saugus sprendimas norintiems baltesnės šypsenos. Dantų balinimas odontologo kabinete arba dantų balinimas kapomis – su gydytojo priežiūra pasieksite geriausių rezultatų saugiai.
Šią paslaugą renkasi ne tik scenos žmonės, tačiau ir visi kiti, kurie tiesiog nori jaustis gražiai, nevaržomai ir pasitikėti savimi.
Dantų balinimo procedūra atliekama gydytojo odontologo kėdėje (dantų balinimas kabinete) arba namuose (dantų balinimas kapomis, dantų balinimas juostelėmis).
Dantų spalvos korekcija su lempa. Šį balinimo procesą prižiūri gydytojas odontologas. Paciento dantys yra padengiami karbamido peroksido / vandenilio peroksido geliu, tuomet įjungiama tam skirta LED lempa. Vos per vieną vizitą galima pasiekti išties puikių rezultatų.
Dantų balinimas kapomis skirtas procedūrą atlikti namuose. Nors šis balinimo procesas atliekamas savarankiškai, prieš tai gydytojas odontologas Jums paaiškins, kaip ir kiek laiko reikia būti su dantų kapomis, kiek gelio dėti į kapas ir t.t. Šis būdas reikalauja daugiau laiko ir kantrybės, tačiau taip pat yra efektyvus ir saugus.
Taip pat yra ir kiti dantų balinimo būdai, kaip pavyzdžiui, dantų balinimas juostelėmis, balinimo pieštukais, kremais ir t.t. Tačiau tokių priemonių gydytojai odontologai nerekomenduoja, ypač prieš tai nepasitarus su specialistais. Ir primena, jog jokiu būdu nereikėtų naudoti sodos dantų balinimui ar kitokių agresyvių priemonių, kurios gali pažeisti dantų emalį. Svarbu vengti neaiškios sudėties ir nesaugių balinimo priemonių, kurios vos po vieno naudojimo žada stebuklus. Po tokių priemonių pacientai neretai atsiduria odontologo kėdėje, kuomet reikalingas dantų gydymas.
Saugūs ir efektyvūs dantų balinimo būdai – dantų balinimas kabinete ir balinimas kapomis, kai viską išsamiai aptariate su gydytoju konsultacijos metu. Tačiau yra dalykų, kuriuos turite žinoti:
Jeigu nesate iki galo apsisprendę, nežinote, kokį balinimo būdą rinktis, registruokitės tik konsultacijai, o balinimui atvykite kitą kartą. Tokiu būdu turėsite daugiau laiko apsvarstyti pasirinkimus niekur neskubėdami.
Todėl į dažnai girdimą klausimą: „ar dantų balinimas kenkia dantims?“ – vieno atsakymo nėra. Viskas priklauso nuo to, kaip procedūrą atliekate, ar prieš tai konsultavotės su specialistu, kokia Jūsų dantų būklė ir t.t.
Nors dantų balinimas yra saugi ir efektyvi procedūra, vis dėlto ji gali būti atliekama ne visiems.
Jeigu ruošiatės dantų balinimo procedūrai arba ją jau atlikote, tuomet gydytojas odontologas patars Jums, kaip prižiūrėti šypseną, kad ji išliktų kuo ilgiau graži bei balta. Šiek tiek patarimų:
Svarbu laikytis visų gydytojo rekomendacijų, tačiau taip pat – žinoti, jog kiekvieno iš mūsų organizmas kitoks, todėl normalu, jog dantų balinimo rezultatas vienam gali išlikti vienerius metus, kitam – trejus.