Dantų balinimas yra saugi ir efektyvi procedūra, tačiau prieš ją atliekant būtina žinoti keletą svarbių dalykų.

Visi norime šypsotis drąsiai ir plačiai – juk tai taip puiku. Tačiau viena dažniausių priežasčių, dėl kurios varžomės tai daryti – patamsėjusi dantų spalva. Pageltę dantys būna dėl įvairiausių priežasčių, tačiau gera žinia ta, jog egzistuoja dantų balinimas. Tai puikus, greitas ir saugus sprendimas norintiems baltesnės šypsenos. Dantų balinimas odontologo kabinete arba dantų balinimas kapomis – su gydytojo priežiūra pasieksite geriausių rezultatų saugiai. 

Šią paslaugą renkasi ne tik scenos žmonės, tačiau ir visi kiti, kurie tiesiog nori jaustis gražiai, nevaržomai ir pasitikėti savimi. 

Dantų balinimo būdai:

Dantų balinimo procedūra atliekama gydytojo odontologo kėdėje (ofisinis dantų balinimas) arba namuose (dantų balinimas kapomis, dantų balinimas juostelėmis). 

Dantų spalvos korekcija su lempa. Šį balinimo procesą prižiūri gydytojas odontologas. Paciento dantys yra padengiami karbamido peroksido/vandenilio peroksido geliu, tuomet įjungiama tam skirta LED lempa. Vos per vieną vizitą galima pasiekti išties puikių rezultatų.

Dantų balinimas kapomis skirtas procedūrą atlikti namuose. Nors šis balinimo procesas atliekamas savarankiškai, prieš tai gydytojas odontologas Jums paaiškins, kaip ir kiek laiko reikia būti su dantų kapomis, kiek gelio dėti į kapas ir t.t. Šis būdas reikalauja daugiau laiko ir kantrybės, tačiau taip pat yra efektyvus ir saugus.

Taip pat yra ir kiti dantų balinimo būdai, pavyzdžiui: dantų balinimas juostelėmis, balinimo pieštukais, kremais ir t.t. Tačiau tokių priemonių gydytojai odontologai nerekomenduoja, ypač, prieš tai nepasitarus su specialistais. Juo labiau, primena, jog jokiu būdu nereikėtų naudoti sodos dantų balinimui ar kitokių agresyvių priemonių, kurios gali pažeisti dantų emalį. Svarbu vengti neaiškios sudėties ir nesaugių balinimo priemonių, kurios vos po vieno naudojimo žada stebuklus. Po tokių priemonių pacientai neretai atsiduria odontologo kėdėje, o jų dantys reikalauja gydymo.

Ką svarbu žinoti prieš dantų balinimą ir ar tai saugu?

Saugūs ir efektyvūs dantų balinimo būdai, tai – ofisinis dantų balinimas ir balinimas kapomis, kuomet viską išsamiai aptariate su gydytoju konsultacijos metu. Tačiau yra dalykų, kuriuos turite žinoti:

  • Būtina sąžiningai laikytis visų gydytojo odontologo rekomendacijų (po dantų balinimo). Jeigu pasirinkote dantų balinimą kapomis – viską daryti būtent taip, kaip nurodė gydytojas bei užrašė Jums instrukcijoje.
  • Prieš dantų balinimą būtina pasikonsultuoti su gydytoju, kuris įvertins, koks balinimo būdas Jums tinka labiausiai, o galbūt pasiūlys kitą variantą (pvz. estetinį plombavimą), kuomet dantų balinimas Jums nerekomenduotinas.
  • Labai svarbu žinoti, jog dantų balinimo prietaisas ir medžiaga (gelis) veikia tik gyvus dantis, tuo tarpu plombų, protezų, negyvų dantų neveikia. Negyvas dantis gali būti balinamas iš vidaus, tačiau šią galimybę taip pat būtina aptarti su gydytoju odontologu, nes tai ne visada įmanoma (ypač, jeigu dantis buvo stipriai pažeistas). Tokiu atveju, gydytojas gali pasiūlyti alternatyvą, pvz. estetinį vieno danties plombavimą.
  • Prieš dantų balinimą rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną, kad dantys būtų švarūs, be apnašų. 

Jeigu nesate iki galo apsisprendę, nežinote, kokį balinimo būdą rinktis ir pan., registruokitės tik konsultacijai, o balinimui atvykite kitą kartą. Tokiu būdu turėsite daugiau laiko apsvarstyti pasirinkimus niekur neskubėdami. 

Todėl į dažnai girdimą klausimą: „ar dantų balinimas kenkia dantims?“ – vieno atsakymo nėra. Viskas priklauso nuo to, kaip procedūrą atliekate, ar prieš tai konsultavotės su specialistu, kokia Jūsų dantų būklė ir t.t.

Kontraindikacijos dantų balinimui 

Nors dantų balinimas yra saugi ir efektyvi procedūra, vis dėlto ji gali būti atliekama ne visiems.

  • Nėščios ir žindančios moterys.  Nors nėra griežtų įrodymų, kad dantų balinimas gali būti pavojingas nėščiosioms ar moterims, kurios maitina krūtimi, dauguma specialistų rekomenduoja atidėti šią procedūrą.
  • Nepilnamečiai. Dantų balinimo procedūra atliekama tik pilnametystės sulaukusiems asmenims. Paauglių dantų emalis gali būti jautresnis, kai kurie dantys gali dar tik formuotis.
  • Stiprus dantų/dantenų jautrumas. Jeigu Jus vargina dantų ar dantenų jautrumas, kuris trunka ilgą laiką, dantų balinimas gali pabloginti situaciją, todėl vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju odontologu. Taip pat, jeigu dantų spalva išties netenkina, yra kitų būdų ją koreguoti, pvz.: estetinis dantų plombavimas, dantų  protezavimas laminatėmis ir kt.

Dantų priežiūra po dantų balinimo:

Jeigu ruošiatės dantų balinimo procedūrai arba ją jau atlikote, tuomet gydytojas odontologas patars Jums, kaip prižiūrėti šypseną, kad ji išliktų kuo ilgiau graži bei balta.  Šiek tiek patarimų:

  • Vengti dažančių maisto produktų: juodos kavos, juodos arbatos, raudono vyno ir t.t. 
  • Atsisakyti rūkymo. 
  • Kruopščiai prižiūrėti dantis namuose ir reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą.
  • Rekomenduojama pasitarti dėl rezultatą palaikančių priemonių naudojimo, pvz. dantų pastos/skalavimo skysčio  ar pan.

Svarbu laikytis visų gydytojo rekomendacijų, tačiau tuo pačiu – žinoti, jog kiekvieno iš mūsų organizmas kitoks, tad normalu, jog dantų balinimo rezultatas vienam gali išlikti vienerius metus, kitam – trejus. 

Specialistai

Paslaugų kainos

Paslauga
Kaina, Eur
Dantų spalvos korekcija BLANCON lempa
280 eur
Vieno danties spalvos korekcija
25 eur
Balinimo kapa
125 eur
Registruotis

Registracija

Užsiregistruokite pirmajam vizitui, pasirinkę norimą datą, ir mes susisieksime su Jumis susitarti dėl datos ir laiko ir patvirtinti vizitą.