Ortodontija. Dantų tiesinimas kapomis ar breketais?

Visi norime džiaugtis ne tik sveika, bet ir gražia šypsena, todėl stengiamės rūpintis savo burnos ir dantų būkle kiekvieną dieną. Reguliarūs vizitai pas gydytoją odontologą, taisyklinga dantų priežiūra namuose padės pasiekti geriausių rezultatų. Tačiau yra atvejų, kai reikia specialaus gydymo, pavyzdžiui, netaisyklingas sąkandis, susigrūdę ir netaisyklingai išsidėstę, ar ne vietoje išdygę dantys. Tokiais atvejais reikalingas ortodontinis gydymas. 

Kas yra ortodontija?

Ortodontija, tai odontologijos sritis, kuri padeda išspręsti kreivų dantų, netaisyklingo sąkandžio ir kitas problemas. Dantis galima tiesinti pasirinkus tiesinimą breketais arba permatomomis kapomis. Ortodontija taip pat padeda atkurti šypseną bei išsaugoti sveikus dantis tuo atveju, kai dėl netaisyklingo sąkandžio jie yra pažeidžiami. Ortodontija taikoma įvairiais atvejais, kuomet tam poreikį mato gydytojas ortodontas. 

Kodėl būtina tiesinti dantis?

Pagrindinis ortodontijos tikslas yra dantų ir sąkandžio korekcija, kuri pagerina žmogaus burnos sveikatą bei estetiką. Taisyklinga dantų padėtis, taisyklingas sąkandis, komfortiškas kramtymas, bendras burnos funkcionalumas ir estetika – tai pagrindiniai ortodontijos tikslai. 

Kodėl sąkandis netaisyklingas?

Pagrindinės priežastys, dėl kurių dantų padėtis ar sąkandis yra netaisyklingas.

  • Dantų netekimas dėl skirtingų priežasčių (patyrus traumą, dantis nepagydomai pažeistas ir t.t.)
  • Sąkandžio anomalijos. Jos gali atsirasti dėl genetikos, o kartais ir dėl neaiškių priežasčių.
  • Žmogaus įpročiai. Kartais žmonės patys sau nulemia netaisyklingą sąkandžio padėtį, pavyzdžiui, nuolat gyvendami įtampoje stipriai ir netaisyklingai sukanda dantis. Kiti tuo tarpu kvėpuoja per burną ar netaisyklingai laiko liežuvį. Tokie dalykai gali turėti didelę įtaką netaisyklingo sąkandžio susiformavimui. 

Gydymo eiga:

Ortodontinio gydymo eiga priklauso nuo paciento dantų bei burnos būklės, esamų problemų, pasirinktų sprendimo būdų ir norimų pasiekti rezultatų. Tačiau bet kokiu atveju, viskas prasideda nuo išsamios specialisto konsultacijos, kurios metu yra apžiūrima paciento burna, dantys, įvertinama, ar reikia gydymo ir t.t. Jeigu gydymas reikalingas, gali būti pasirinktas tiesinimas kapomis,  breketais ar kitoks gydymo metodas. Gydymo procesą prižiūri gydytojas ortodontas ir, priklausomai nuo matomų rezultatų, gali koreguoti gydymą. 

Ortodontai konsultuoja ir gydo skirtingo amžiaus žmones, nes „geriau vėliau, nei niekada“, tačiau visada pataria kreiptis konsultacijai kuo anksčiau. Ypač tai aktualu vaikams, kuomet tik išdygo nuolatiniai dantys arba dar dygsta, bet kyla klausimų dėl jų padėties. Tokio amžiaus vaikai puikiai „pasiduoda“ gydymui ir yra lengva pasiekti rezultatų. Jiems rekomenduojami ne tik breketai, tačiau ir plokštelės – privalumai ir skirtumai aptariami konsultacijos metu. 

Vienas populiariausių būdų – dantų tiesinimas kapomis

Dantų tiesinimas kapomis – tai ortodontinio gydymo metodas, kurio metu naudojamos individualiai pagamintos,  plonos, skaidrios ir beveik nematomos burnoje kapos. Jas keičiant kas 2 savaites, dantys yra veikiami švelnia jėga ir pamažu lyginasi

Dantų tiesinimas kapomis – atsiliepimai kalba patys už save. Šis metodas itin efektyvus ir puikiai vertinamas tiek specialistų, tiek pacientų. Gydymo rezultatai ir trukmė gali skirtis priklausomai nuo konkretaus paciento ir jo dantų būklės.  Viskas yra aptariama konsultacijos metu ir stebima gydymo procesu eigoje. 

Ne mažiau populiarus gydymo metodas – dantų tiesinimas breketais. Šio gydymo metu ant dantų pritvirtinami metaliniai arba keramikiniai breketai. Šie būna sujungti lankeliais, reguliuojančiais dantų judėjimą. Breketų sistema veikia taip, jog dantys yra saugiai spaudžiami ir tokiu būdu iš lėto keičiasi jų padėtis. Šis gydymo metodas trunka nuo kelių mėnesių iki kelerių metų, kol pasiekiami norimi rezultatai. 

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Ortodontija Vilnius – rinkitės kokybę ir profesionalus. Neverta atidėlioti vizito. Kuo anksčiau pradedamas gydymas, tuo greičiau ir lengviau pavyksta pasiekti norimų rezultatų, todėl drąsiai registruokitės pirmam vizitui Era Esthetic Dental klinikoje ir kartu su specialistu išsikelkite norimus tikslus. Čia dirba itin profesionalūs ir savo darbą mylintys gydytojai, kuriems rūpi ne tik darbo kokybė, bet ir gera paciento psichologinė savijauta konsultacijos ir gydymo metu. Čia pasirūpina visais, nepriklausomai nuo to, kokių baimių ar abejonių turite. 

 

Specialistai

Paslaugų kainos

Paslauga
Kaina, Eur
Konsultacija
35 eur
Retencinis lankelis
65 eur
Dantų tiesinimo kapomis plano sudarymas
400 eur
Invisalign kapos 1 žandikauliui iki 7 kapų
1300 eur
Invisalign kapos 1 žandikauliui nuo 7 iki 14 kapų
2200 eur
Invisalign kapos 2 žandikauliams iki 7 kapų
1600 eur
Invisalign kapos 2 žandikauliams nuo 7 iki 14 kapų
3200 eur
Invisalign kapos 2 žandikauliams daugiau nei 14 kapų
4550 eur
Retencinės Invisalign kapos 1 žandikauliui
400 eur
Retencinės Invisalign kapos 2 žandikauliams
509 eur
Dantų nupoliravimas po tiesinimo 1 žandikaulis
50 eur
Dantų nupoliravimas po tiesinimo 2 žandikauliams
98 eur
Ordoline kapos 1 žandikauliui iki 8 kapų
700 eur
Ordoline kapos 1 žandikauliui iki 16 kapų
1900 eur
Ordoline kapos 1 žandikauliui daugiau negu 16 kapų
2450 eur
Orto plokštelė (skenavimas įskaičiuotas)
270 eur
Orto plokštelė su sraigtu
292 eur
Retencinė kapa, bruksizmo gydymo kapa (skenavimas įskaičiuotas)
150 eur
Dantų balinimo kapa (skenavimas įskaičiuotas)
125 eur
Dantų balinimo kapos 2 žandikauliams (skenavimas įskaičiuotas)
250 eur
Dantų balinimo gelis 1 švirkštas
15 eur
Dantų skenavimas vienas žandikaulis
40 eur
Dantų skenavimas abu žandikauliai
65 eur
Registruotis

Registracija

Užsiregistruokite pirmajam vizitui, pasirinkę norimą datą, ir mes susisieksime su Jumis susitarti dėl datos ir laiko ir patvirtinti vizitą.