Periodonto ligos yra uždegimai ne pačiame dantyje, o struktūrose aplink dantis: dantenose, danties šaknį laikančiame žandikaulyje arba periodonto raiščiuose. Paprastai jas sukelia dantų apnašos, taip pat gali prisidėti diabetas, hormoniniai pokyčiai organizme, pernelyg kieto dantų šepetėlio naudojimas arba per šiurkštus dantų valymas.

 

Pagrindiniai dantenų (periodonto) ligų simptomai:

  • Kraujuojančios dantenos
  • Ištinusios dantenos,
  • Nuolatinis blogas burnos kvapas,
  • Skausmingas kramtymas
  • Staiga atsiradęs dantų jautrumas,
  • Dantų klibėjimas ar net iškritimas
  • Dantenų nykimas, dantų šaknys tampa dalinai atidengtos.

Negydomos dantenų ligos kenkia ne tik dantų sveikatai, bet ir bendrai organizmo būklei, įrodyta, kad dantenų ligos susijusios su diabeto, širdies ir kvėpavimo ligų rizika.

Paprastai pirmoji periodonto ligos fazė yra dantenų uždegimas (gingivitas), t.y. ištinusios, skausmingos, kraujuojančios dantenos, kartais dantenos tampa pernelyg sukietėjusios.  Vėliau gali formuotis dantenų kišenės tarp danties ir šaknies, kuriose kaupiasi mikroorganizmai ir uždegimas toliau plinta, apsinuogina dalis dantų šaknų.

Pirmiausia gydant dantenų ligas turi būti suvaldytas infekcijos židinys, pašalinti dantų akmenys ir apnašos, pasirūpinta bendra burnos higiena, gali būti skiriami vaistai.

Jei šių priemonių nepakanka, gali prireikti chirurginio gydymo. Era Esthetic Dental dantenų gydymui taikomas lazeris BIOLASE.

Periodontologinės procedūros atliekamos užtikrinant paciento komfortą, taikant vietinę nejautrą.

Svarbu atminti, kad po periodontoliginio gydymo rūpinimasis dantų higiena turi būti itin kruopštus.

Specialistai

Registracija

Užsiregistruokite pirmajam vizitui, pasirinkę norimą datą, ir mes susisieksime su Jumis susitarti dėl datos ir laiko ir patvirtinti vizitą.