Atgal į paslaugas

Profesionali burnos higiena

Registruotis Registruotis

Profesionali dantų higiena yra kiekvienam žmogui privaloma procedūra bent kartą per pusmetį.

Norint turėti gražius ir sveikus dantis būtina jais kruopščiai rūpintis. Svarbu sąžiningai valytis dantis ryte ir vakare, nepamirštant ir tarpdančių. Būtina reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą ir atlikti profesionalią burnos higieną

Profesionali burnos higiena – kas tai ir kodėl reikalinga?

Profesionali burnos higiena tai odontologijos klinikoje atliekama procedūra, kurios metu yra pašalinami dantų akmenys (konkrementai), apnašos, patamsėjimai. Plombos ir dantų paviršius yra nupoliruojami. Tai visiškai neskausminga ir greita procedūra (trunka iki valandos), kuri turi daug teigiamų savybių. Tiesa, jeigu žmogaus dantys ar dantenos yra itin jautrios, visada galima paprašyti nuskausminimo. 

Kokių privalumų turi reguliarus apnašų valymas?

 • Geresnė burnos sveikata. Profesionali burnos higiena, įskaitant reguliarius vizitus pas gydytoją odontologą, padeda išlaikyti geresnę burnos sveikatą. 
 • Prevencija ir ankstyvas ligų aptikimas. Reguliarūs vizitai pas dantų specialistą leidžia anksti aptikti bet kokias dantų ir dantenų problemas ir laiku pradėti gydymą.
 • Sumažinama karieso rizika. Profesionali burnos higiena padeda sumažinti karieso riziką. Tai ypač svarbu tiems, kurie turi silpnesnius dantis.
 • Kvapas. Profesionali burnos higiena sumažina blogo kvapo iš burnos tikimybę, kuris dažnai būna susijęs būtent su dantų gedimu. 
 • Išvaizda. Reguliarus dantų apnašų valymas pašviesina dantis, padeda atsikratyti dantų pigmentacijos požymių ir kitų dėmelių.
 • Geresnė savijauta. Sveiki, gražūs dantys bei gera burnos sveikata leidžia žmogui jaustis geriau ir nepatirti diskomforto (skausmas, blogas burnos kvapas, patamsėję dantys ir t.t.).

Profesionalus, higieninis dantų valymas rekomenduojamas kartą per metus, tačiau kartais ir dažniau. Viskas priklauso nuo konkrečios situacijos, todėl gydytojas, įvertinęs Jūsų dantų ir dantenų būklę, pasakys, kaip dažnai reikėtų apsilankyti burnos higienos procedūrai.

Kaip atliekama burnos higiena?

Profesionalios burnos higienos procedūros eiga gali skirtis priklausomai nuo klinikos, pasirinkto gydytojo bei paciento individualių poreikių. Tačiau pateikiame bendrą burnos higienos procedūros eigą:

 • Anamnezės surinkimas. Prieš pradedant bet kokias procedūras, dantų gydytojas gali užduoti klausimus apie paciento sveikatą, turimas ligas, dabartines sveikatos problemas ir kitus svarbius faktus.
 • Dantų ir dantenų tikrinimas. Specialistas atidžiai patikrina paciento dantis ir dantenas. Jeigu galima, pradedama procedūra.
 • Dantų apnašų valymas. Itin svarbi burnos higienos dalis. Gydytojas odontologas arba higienistas naudoja specialų įrankį, su kuriuo pašalina dantų paviršiuje esančias apnašas ir akmenis. Tai gali būti atliekama ir ultragarsu, ir specialiais įrankiais (skaleriu).
 • Dantų poliravimas specialia pasta. Po apnašų ir akmenų šalinimo.

Po visos procedūros specialistas pateiks Jums patarimus dėl burnos priežiūros namuose, tinkamos šepetėlio ir dantų siūlo arba tarpdančių šepetėlio naudojimo,  mitybos ir kt.

Viskas. Jausite malonią gaivą ir turėsite švarius dantis. 

Burnos higiena vaikams ir nėščiosioms 

Svarbu paminėti, jog nėštumo metu moteris turėtų atidžiau nei įprastai rūpintis savo burnos higiena ir dantų būkle. To priežastis paprasta – nėštumo metu yra didesnė ėduonies tikimybė. Taip yra dėl dažno vėmimo (jeigu kamuoja ši problema), padidėjusio skrandžio rūgštingumo, didesnio potraukio saldžiam ar/ir sūriam maistui ir t.t. 

Todėl dantų akmenų šalinimas ir kruopšti dantų priežiūra namuose yra itin svarbi nėštumo metu. Profesionali burnos higiena yra visiškai saugi ir rekomenduojama nėščioms moterims nuo II nėštumo trimestro (tačiau priklauso nuo individualaus atvejo).

O kaip yra su vaikais? 

Paprasta įsiminti – išdygsta pirmi dantukai ir pradedate jų priežiūrą bei valymą. Būtina reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą, kad šis įvertintų dantų būklę ir, jeigu reikia, pradėtų gydymą. Gydyti reikia ir pieninius dantukus, tai būtina norint išvengti dantų gedimo ateityje. Taip pat svarbu nepamiršti, jog pilnai išdygusius krūminius dantis rekomenduojama padengti silantais. Vaikų burnos higiena yra itin atsakingas ir svarbus dalykas, todėl mažiesiems valyti dantis turėtų suaugęs asmuo.

Profesionali burnos higiena vaikams taip pat yra atliekama, o ypač tiems, kurie nešioja breketus ar plokšteles (tai galioja ir suaugusiems). Tokiu atveju, šią procedūrą rekomenduojama atlikti dažniau.

Dantų higiena nešiojantiems breketus

Burnos higiena yra labai svarbi tiems, kurie nešioja breketus, nes breketai gali padidinti riziką atsirasti dantenų uždegimui ir ėduoniui. Būtent tinkama ir reguliari burnos higiena gali padėti sumažinti šią riziką. Štai keli patarimai dėl burnos higienos tiems, kurie nešioja breketus:

 • Kruopščiai ir atsakingai valykite dantis, tarpdančius ir vietas tarp breketų bei po jais.
 • Reguliariai lankykitės pas gydytoją odontologą.
 • Venkite itin kieto, limpančio maisto, ką Jums turbūt jau rekomendavo gydytojas specialistas. 
 • Valymui naudokite specialias breketų valymui skirtas priemones.

Skubiai kreipkitės į gydytoją, jeigu pajautėte skausmą ar kitokius nemalonius pojūčius bei pastebėjote breketų skilimą. 

Mūsų klinikoje gydytojai rūpinasi ne tik Jūsų dantų sveikata ir grožiu, bet ir emocine būsena – atvykite ir konsultuokitės bei gydykitės be jokio streso ir nerimo. Čia Jūsų laukia komfortas, kokybė ir individualus dėmesys. 

Specialistai

Paslaugų kainos

Paslauga
Kaina, Eur
Pirmoji profesionali burnos higiena mūsų klinikoje
85 eur
Pirmoji profesionali burnos higiena mūsų klinikoje su priemonių parinkimu
95 eur
Pakartotinė burnos higiena mūsų klinikoje po 3 mėn.
50 eur
Pakartotinė burnos higiena mūsų klinikoje po 6 mėn.
65 eur
Burnos higiena vaikams iki 10 metų amžiaus
30 eur
Profesionali burnos higiena paaugliams
55 eur
Balinimo kapa
125 eur
Registruotis

Registracija

Užsiregistruokite pirmajam vizitui, pasirinkę norimą datą, ir mes susisieksime su Jumis susitarti dėl datos ir laiko ir patvirtinti vizitą.